un elev a cumparat caiete cu 50 bani bucata.Colegul sau a cumparat cu un caiet mai mult , cu 55 bani bucata,si l-a costat cu 70 de bani mai mult .CATE CAIETE A CUMPARAT FIECARE ? VA ROG SA MA AJUTATI !!!!!!!!!! DACA SE POATE CU TOT CU INTREBARI SI REZOLVARE !!!!!! MULTUMESC !!!!!!!!!
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Matematică. Ne dorim ca informațiile furnizate să vă fi fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, nu ezitați să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne bucură, iar pentru acces rapid, adăugați-ne la favorite!