👤

o brutarie a vindut intr-o zi cu 80 piini mai mult decit in ziua urmatoare.Din vinzarea piinilor s-a incasat in prima zi 676 lei, iar in a doua zi 356lei. La ce pret s-au vindut piinele??

Răspuns :

676-356=320
320:80=4 lei costa o paine