Ana ere 213lei iar Dan cu 56 mai mult .Citi leiau copii? 213+56=269 259+213=482 o carte si un creion costa 19 lei cit costa 3creioane daca cartea costa15 lei 19-15=4costa un creion 4*3=12 un kg de rosii costa 10 lei .un kg de ciape de doua ori mai putin /cit costa un kg de rosiile+ciapa 10/2=5 5+10=15
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Matematică. Ne dorim ca informațiile furnizate să vă fi fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, nu ezitați să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne bucură, iar pentru acces rapid, adăugați-ne la favorite!