👤

Oana a cumparat 26 de paini cu 220 de lei bucata. cat a cheltuit? ajutor pliiiiz

Răspuns :

26 paini 220 lei- 1 => 26x220=5720 lei
cred ca este 220×26 pentru ca o paine costa 220 lei