Mama cumpara 6kg de rosii si 4kg de mere,platind 32lei,iar bunica cumpara 7kg de rosii si 4kg de mere, platind 36lei.Sa se afle cat costa 1kg de rosii si cat costa 1kg de mere.
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Matematică. Ne dorim ca informațiile furnizate să vă fi fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, nu ezitați să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne bucură, iar pentru acces rapid, adăugați-ne la favorite!