Răspuns :
160+40=200 kg de capsuni a cules sora lui Neculai
200+160=360 kg de capsuni in total
360:4=90 de ladite.
90x12=1080 lei
12:4=3 lei a costat un kg de capsuni
200+160=360 kg de capsuni in total
360:4=90 de ladite.
90x12=1080 lei
12:4=3 lei a costat un kg de capsuni
160+40=200 sora intr-o saptamana
200:4=50 ladite
50x12=600 lei pe ladite
12:4=3 lei un kg
200:4=50 ladite
50x12=600 lei pe ladite
12:4=3 lei un kg
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Matematică. Ne dorim ca informațiile furnizate să vă fi fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, nu ezitați să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne bucură, iar pentru acces rapid, adăugați-ne la favorite!