Răspuns :
Cat costă căpsunile:?
3x9=27 lei
Cat costă ciresele?
4x7=28 lei
total:27+28=55 lei
Cat costă un kg de rosii?
(120-55):5=65:5=13 lei
3x9=27 lei
Cat costă ciresele?
4x7=28 lei
total:27+28=55 lei
Cat costă un kg de rosii?
(120-55):5=65:5=13 lei
9×3=27 lei (3 kg capsuni)
7×4=28 lei (4 kg cirese)
27+28=55lei
120-55=65 lei(5 kg rosi)
65÷5=13 lei (un kg rosi)
V:27+28+65=120
7×4=28 lei (4 kg cirese)
27+28=55lei
120-55=65 lei(5 kg rosi)
65÷5=13 lei (un kg rosi)
V:27+28+65=120
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Matematică. Ne dorim ca informațiile furnizate să vă fi fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, nu ezitați să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne bucură, iar pentru acces rapid, adăugați-ne la favorite!