6-2 =4 kg faina 34 - 22 =12 lei 12 : 4 =3 lei 1 kg de faina 6 x 3 =18 lei costa 6 kg de faina 34 - 18 =16 lei costa 4 kg de zahar 16 :4 = 4 lei 1 kg de zahar
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Matematică. Ne dorim ca informațiile furnizate să vă fi fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, nu ezitați să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne bucură, iar pentru acces rapid, adăugați-ne la favorite!