Familia Rusnac este formată din 4 persoane. Într-o zi, la dejun, fiecare persoana a consumat 100g de pâine, un ou fiert, 50g de cașcaval si un pahar cu lapte (250ml). Calculati costul dejunului conform datelor din tabel.
Pâine ( 8lei pentru 1 kg )
Ouă ( 17 lei pentru 10 oua)
Cașcaval ( 98lei pentru 1 kg )
Lapte ( 12 lei pentru 1 litru )
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Matematică. Ne dorim ca informațiile furnizate să vă fi fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, nu ezitați să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne bucură, iar pentru acces rapid, adăugați-ne la favorite!