O cantina a cumparat 200kg.fructe pentru iarna ( mere,pere si prune).Cate kg.fructe a cumparat din fiecare fel ,daca mere a cumparat cu 35 kg.mai mult decat pere ,iar prune cu 45 kg.mai multe decat pere?
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Matematică. Ne dorim ca informațiile furnizate să vă fi fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, nu ezitați să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne bucură, iar pentru acces rapid, adăugați-ne la favorite!