Răspuns :
20lei:5=4(lei costa un mar)
60lei:4=15(kg mere se pot cumpara)
60lei:4=15(kg mere se pot cumpara)
15kg. Faci 5kg..............20lei xkg..............60lei 60*5supra20 adica 300supra20 = 300/20=15
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Matematică. Ne dorim ca informațiile furnizate să vă fi fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, nu ezitați să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne bucură, iar pentru acces rapid, adăugați-ne la favorite!