Răspuns :
0.12kg mere ............... 144 lei
3kg.............................. x lei
----------------------------------------
x = [tex] \frac{144*3}{0.12}= 3600 lei[/tex]
3kg.............................. x lei
----------------------------------------
x = [tex] \frac{144*3}{0.12}= 3600 lei[/tex]
0,12 kg...............144 lei
3 kg.................... x lei
x=3 ori 144 supra 0,12
x=432 supta 0,12
x=3600 lei
3 kg.................... x lei
x=3 ori 144 supra 0,12
x=432 supta 0,12
x=3600 lei
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Matematică. Ne dorim ca informațiile furnizate să vă fi fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, nu ezitați să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne bucură, iar pentru acces rapid, adăugați-ne la favorite!