👤

Nustiu la problema acceasta : Bunica a cumparat :pentru nepoti 4 prajituri si 4 sucuri platind 16lei
Cat costa o prajitura si un suc


Rezolvare ?


Răspuns :

4sucuri+4prajituri=8produse
16÷8=2
2lei pe produs