Răspuns :
63lei:3kg=21lei(1kg de zahar)
21leix10kg=210lei(10kg de zahar)
R:210lei costa 10 kg de zahar
21leix10kg=210lei(10kg de zahar)
R:210lei costa 10 kg de zahar
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Matematică. Ne dorim ca informațiile furnizate să vă fi fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, nu ezitați să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne bucură, iar pentru acces rapid, adăugați-ne la favorite!