👤

Ce suma cheltuiește o persoana daca cumpara 4,25 kg de rosii iar un kg costa 3,24? VA ROG E UNGENT!
DAU COROANA!


Răspuns :

1 kg rosii=3,24
4,25 kg  rosii=3,24*4,25=13,77 lei