👤

daca 8kg de struguri Costa 48 de lei inseamna ca 10kg de struguri vor costa mai mult cu....a16lei b12lei c20de lei

Răspuns :

48:8=6
6×10=60
60-42=12
r=b 12 lei
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Matematică. Ne dorim ca informațiile furnizate să vă fi fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, nu ezitați să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne bucură, iar pentru acces rapid, adăugați-ne la favorite!


Ze Lesson: Alte intrebari