👤

Mama a platit 32 lei pentru 4kg de struguri, Formuleaza intrebarea, apoi rezolva.

Răspuns :

Cat  costa  un  kg  de  struguri?
32 / 4 = 8  lei
cat costa un kg de strugure?
32:4=8
r:8 lei

Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Matematică. Ne dorim ca informațiile furnizate să vă fi fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, nu ezitați să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne bucură, iar pentru acces rapid, adăugați-ne la favorite!


Ze Lesson: Alte intrebari