Răspuns :
3*15=45 lei
5*20=100 lei
100+45=145 lei in total
3+5=8 kg in total
145:8=17,10 lei costa un kg de amestec
5*20=100 lei
100+45=145 lei in total
3+5=8 kg in total
145:8=17,10 lei costa un kg de amestec
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Matematică. Ne dorim ca informațiile furnizate să vă fi fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, nu ezitați să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne bucură, iar pentru acces rapid, adăugați-ne la favorite!